Domáckého dobrodružství na Lubinsky Kopanice.

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Když se z Nového Města nad Váhom vydáte směrem k Velké Javorině osloví vás Lubinsky kopanice svou atmosférou a klidem.

Dnešních hostitelů Branka a Lucii oslovili tak, že jim doslova změnily život. V neděli divákům v pořadu Na chalupě popovídají svou domáckého love story, která je jako z romantického filmu. Toto místo spojilo dvou lidí a stalo se jejich domovem.

Braňo po chalupě toužil od dětství a ta jeho je z roku 1895. Byla celkem udržována, dispozici neměnily. Stačilo vyměnit střechu udělat koupelnu, kuchyňky a menší opravy. Snažili se zachovat co nejvíce z původního domu, ve kterém jim po původních majitelích zůstaly i mnohé fotografie a písemnosti, které pečlivě uchovali. Postupně si dokoupili pár parcel a vybudovali Sad u Harušťákov.

Také založili občanské sdružení Radostná práce a na chalupě vlastní dobrovolníků z celého světa. Ti přicházejí do sadu bezplatně pomáhat. Připraví seno pro ovce, sbírají ovoce, vyrábějí mošt. Pořádají kurzy pro veřejnost a postupně si tu budují silnou komunitu. Svůj sad nabízejí i na kempování zájemcům o krásnou přírodu a klid.

Takže nezapomeňte si v neděli v 16:50 na Jezerský podívat relaci, v níž vám moderátorka Kateřina Jesenská ukáže ohřát dvojici, rázovité kopanice a domáckého vychytávky.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom