Stačí pár eur! Netřeba mít majlant, abyste svou obývák změnili na stylovou

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Kreativní nápady na zkrášlení bytu. Nudí vás už jak vypadá váš obývací pokoj? I když nemáte velký rozpočet, dokážete v ní udělat velké změny.

Stačí pár eur na to, abyste ji vylepšili doplňky, které často víte udělat i vlastnoručně. Inspirujte se těmito kreativními nápady a vymyslete, jak byste si mohli zkrášlit bydlení.

Jedna dominantní stěna
Pokud se vám nechce malovat celý byt, tak změňte alespoň barvu jedné stěny. Vyberte si nějaký dominantní odstín, který změní vizuál celého prostoru. Vyberte si jednu ze stran, kterou oživíte takovýmto způsobem.

Pak k ní zvolte kontrastní doplňky, které rázem změní celý prostor. Nemusíte kupovat nic nového, stačí například sdružit všechny bílé předměty z domu nebo květiny v květináčích, které najednou před novou stěnou vstoupí nový charakter.

polštáře
Není nic jednodušší a levnější než změnit prostor polštáři. Čím více jich dáte na gauč a do křesel, tím bude místnost působit honosnější. Navíc když vás to omrzí, koupíte si nové povlečení a obývací pokoj bude vypadat opět jinak.

Vyberte si dvě hlavní barvy a kombinujte je v různých vzorech, aby vypadaly zajímavější a měli pestřejší vrstvení.

Z plakátu luxusní obraz
Pokoj dokáže krásně oživit i jeden velký dominantní obraz nebo série vkusných záběrů, které se spojují v jeden motiv. No neboť takové obrazy stojí hodně peněz, musíte pohlídat levnější verzi.

Plakáty jsou podstatně levnější a když je dáte do pěkného rámu, tak nikdo nerozezná rozdíl. Také si můžete vytisknout tři nebo pět fotografií ve formátu A4, kupte si rámečkem a ty rozmístěte na jedné stěně. Dejte je do nepravidelného tvaru, aby vypadaly stylovější.

nové závěsy
Velkou pozornost na sebe přitahuje i okno. Stačí ho orámovat novými závěsy a hned bude vypadat celý prostor jako nový. Navíc pokud máte vy nebo nějaká kamarádka šicí stroj, tak si můžete samy vybrat látku, která se hodí do interiéru obývacího pokoje.

Pak už jen stačí obšít okraje a jednoduše jejich přichytíte na kolíčky na garnýž. Opět se snažte jakož i při polštářích vybrat látku se vzorem, aby to oživilo místnost.

Deky jako doplněk
Pokud chcete dosáhnout toho, aby vaše obývací pokoj působila útulnější, musíte zjemnit jednotlivé linie. Kromě přidání světel, které můžete doplnit většími svíčkami, vám pomohou i zmíněné polštáře a deka.

Tu stačí jednoduše přehodit přes opěradlo křesla a přes gauč, abyste navodili příjemnější atmosféru teplého domova.

přeložení doplňků
Zajímavou změnu dosáhnete i bez toho, abyste použili byť jen cent z vašeho rozpočtu. Někteří lidé rádi přemisťují nábytek, ale to vyžaduje hodně energie.

Pokud se na to necítíte, tak vyzkoušejte jeden velmi jednoduchý trik. Seberte všechny doplňky, které máte v obývacím pokoji a najděte každému z nich zcela nové místo. Zkombinujte je v nových kombinacích a dejte jim nový rozměr.

Navštivte antikvariát
Knihy se mohou stát vynikajícím doplňkem. Navštivte antikvariát, kde je mají za pár centů a tentokrát jejich vybírejte podle obalů.

Pokud najdete zajímavé kousky, můžete je vyložit do poliček a díky tomu získáte netradiční kousek do vašeho interiéru.

Tác s drobnostmi
Velmi jednoduše dosáhnete skvělý doplněk pomocí použití tácky. Pokud máte elegantnější obývák, tak si vyberte postříbřený podnos, na který nainstalujte skleněné předměty, můžete tam rozložit i náhrdelník s korálky nebo svůj oblíbený parfém.

Pokud máte moderní obývák v střídmější severském stylu, vezměte si dřevěný podnos, na který dáte svíčky, kameny a čajník. Takto to položte na komodu nebo stolek.

Vyměňte stínítko na lampě
Když patříte k zručnější lidem, toto pohodlně zvládnete i sami. Stačí tam navléknout novou textilii nebo si vyrobit stínítko z ozdobného papíru a velmi snadno docílíte další levnou změnu v obývacím pokoji.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom