Majetek v suchu v době rostoucí inflace? Zkontrolujte pojištění!

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Hrozba podpojištění nebo obava, že pojistná částka nevystačí na opravy a pořízení nového vybavení bytu či domu v případě katastrofy? V současné době je strach zcela na místě, rostoucí ceny a inflační tlak na řemeslný servis navíc zvyšují náklady a stávající pojištění domácnosti nebo nemovitosti nemusí stačit. Lidé si ani neuvědomují, že jejich pojistky starší více než 5 let neodpovídají dnešním cenám stavebních materiálů, zařízení ani služeb, což povětšinou zjistí až ve chvíli pojistné události. Jak jste na tom s pojištěním vy?

Jistota při nenadálých událostech

Mít nemovitost zcela nepojištěnou? Takový risk se zcela nevyplácí, což se potvrdilo v minulosti při orkánech nebo v loňském roce při tornádu, které postihlo jižní Moravu. Potíže nastávají i ve chvíli, kdy se zjistí, že pojistná smlouva je zastaralá a sjednaná pojistná částka nízká. Riziku podpojištění se lze přitom u majetkového pojištění snadno vyhnout. U pojišťovny ERGO si lze provést kalkulaci a sjednat případně pojištění online pouze na základě metrů čtverečních obytné plochy.

Pojištění nemovitosti a domácnosti v jednom

Výhodou sjednání je pojištění nemovitosti a domácnosti současně, nedochází tak k problémům při rozlišení jednotlivých pojistek nebo k jejich záměně, která může mít pro rodinu zcela dramatický dopad. Pojistnou částku si lze navíc upravit s ohledem na rekonstrukci, vnitřní vybavení nebo další majetek. V ceně pojištění jsou veškerá základní i katastrofická rizika, nadto rozbití skla z jakékoli příčiny, pojištění elektroniky bez limitu, zkrat na elektromotorech nebo asistenční služba 24 hodin 7 dní v týdnu, pro zájemce jsou další informace na webu ergo.cz.

Součástí pojištění občanské odpovědnosti

Kromě jištění majetku je součástí této pojistky i pojištění občanské odpovědnosti, které se vztahuje na škody, které vzniknou vlastním počínáním cizí osobě na majetku nebo zdraví. Typicky může jít o vytopení sousedů prasklou hadičkou od myčky nebo úraz po nehodě na sjezdovce při rekreačním sportování. Výhodou je celosvětová platnost pojistky a to, že se vztahuje na všechny členy pojištěné domácnosti včetně domácích zvířat, vyjma psů, které lze připojistit.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom