Kvalitní matrace vás zbaví bolesti zad

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Trápíte se již nějaký čas bolestí zad, a přitom stále spíte na nevyhovující matraci, která je vhodná spíše pro jednorázové přespání? Podívejte se, co nyní na trhu existuje.

Bolesti zad mohou pramenit z nekvalitní matrace

Spánkem trávíme až třetinu našeho života. Pokud si přejeme, abychom se ráno vzbudili odpočatí a spokojení, je nutné, abychom si pro spánek pořídili profesionální vybavení. Spánek je přeci disciplína, kterou trávíme podstatnou část dne. Kvalitní matrace je zde základ. Spíte i vy na něčem, co spíše připomíná pohovku? Možná je na čase s tím něco udělat. Bolesti zad totiž mohou mít i zcela banální příčinu – nesprávnou matraci.

Pěnové matrace jsou dnes vysoce kvalitní

Pokud si nejste jistí, zda vám bude vyhovovat spíše měkčí, nebo naopak tvrdší matrace, můžete si zvolit oboustranné pěnové matrace. Tak nejlépe zjistíte, zda se vám bude spát dobře na tvrdší, nebo na měkčí straně. Matrace mohou mít ortopedické zóny, které budou bojovat s bolestmi zad. Nebo si zvolte matraci, která má antialergenní materiály. Mnoho uživatelů také oceňuje možnost zvolit si matraci, která je opatřena aromaterapií.

Pružinové matrace nabízejí velkou oporu

Další oblíbenou kategorií matrací jsou matrace pružinové. Tyto produkty v sobě ukrývají stovky malých pružinek, které jsou zažity v malých pouzdrech z netkané textilie. Díky tomuto uspořádání se těmto matracím mnohdy říká taštičkové matrace. Pružinky se starají o dokonalou oporu těla uživatele, a navíc poskytují oporu celému tělu. I tyto matrace mají mnohdy speciální ortopedické uspořádání. Pružinové matrace jsou navíc vhodné i pro uživatele s vyšší hmotností.

Zdravotní matrace

Pokud sháníte matrace, které mají atesty a lze je používat jako zdravotnickou pomůcku, hledejte v kategoriích „zdravotní matrace“. Právě zde naleznete produkty, které jsou speciálně testovány a tvořeny tak, aby dokázaly pomoci s celou řadou zdravotních obtíží, mezi které se řadí i bolesti zad.

Správně zvolená matrace vám pomůže ulevit od bolesti zad, která pramení z nesprávně zvolené podložky.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom