Nízký rozpočet na novou koupelnu? Žádný problém, inspirujte se úspornými tipy!

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Peněz se nedostává, ale koupelna by potřebovala renovaci nebo přímo rekonstrukci? Bez problému, existuje řada rychlých a jednoduchých idejí, které jsou maximálně úsporné, ale dodají malému prostoru na eleganci. Koupelna se pak nemusí příliš odlišovat od těch, které postují interiéroví designéři nebo celebrity na sociální sítě, stačí se inspirovat zajímavými nápady a pustit se do práce. Jedno je ale jasné, bez vlastního přičinění to rozhodně nepůjde, řemeslníci jsou drazí a také v současné době těžko dostupní!

„Life hacky“ pro renovaci koupelny

Internet je médium, které nabízí celou řadu informací a možností, podle videonávodu si tak mohou lidé opravit leccos v domácnosti nebo naopak vyladit interiér podle nejnovějších trendů. Takzvané „life hacky“ neboli vychytávky jsou oblíbené pro inspiraci, často nestojí žádné velké peníze, ale dosah mají obrovský. K tomu je schopen těchto malých kutilských prací opravdu každý. Čím v koupelně začít?

Tapetování nebo obkládání podle videí

Čekat na řemeslníka několik měsíců nebo zkusit nalepit tapety svépomocí? V dnešní době jsou dostupné tapety, které zvládne nalepit úplně každý. Obdobně je možné obložení koupelny obklady a dlaždicemi, které sice trvá déle, ale opravdu tato práce není žádná věda, kterou by pečlivý domácí kutil nezvládl. Veškeré materiály lze navíc zakoupit ve výprodeji se slevou, zajímavě vypadají také kombinace zbytkových dlaždic v podobě mozaik nebo geometrických vzorů.

Vana jako nová

Zašedlá nebo poškrábaná vana či sprchový kout? Renovovat se mohou litinové a smaltové vany, ale i akrylátová vanička sprchového koutu. A zatímco na zašedlé povrchy pomůže citron s jedlou sodou, na opravy se nabízejí různé sady s veškerými potřebnými pomůckami v hobbymarketech, pak už jen stačí vybrat ze široké nabídky sprchových setů. Nejnovější designové kousky jsou vybaveny systémem s odvápněním i s termostatickým regulátorem.

Držáky a ručníky dodají glanc

Jaká další možnost se nabízí při obměně vzhledu koupelny, když se peněz nedostává? Obměnou doplňků, které koupíte levně v tomto e-shopu, pak už jen vybrat nové ručníky, osušky nebo župan a koupelna je v novém hávu. S každým praním koupelnového textilu získá tento malý prostor jiný nádech, proto se doporučuje experimentovat s barvami nebo se vzory, tím spíše, když je koupelna v jednotvárném nebo jednobarevném provedení.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom