Evropská investiční banka podpořila digitalizaci služeb České pošty

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Evropská investiční banka podepsala kontrakt se Slovenskou poštou na investiční úvěr ve výši 32 milionů eur.

Informovala o tom pošta s tím, že Banka tak přispěje k digitalizaci a inovacím služeb a provozních procesů České pošty.

Úvěr je určen na financování nových IT systémů a na speciální poštovní zařízení, jakými jsou třídící linky na balíky nebo BalíkoBoxy.

Projekt financování je součástí investičního plánu České pošty na roky 2018 až 2021, jehož cílem je digitalizace a transformace provozu a portfolia služeb.

Pošta doporučuje v současné situaci směřovat balíky do BalíkoBoxov
Čtěte
Pošta chce reflektovat změny, které přináší internet a digitální technologie a kráčet cestou optimalizace vnitřních procesů a poskytování všeobecných poštovních služeb s vysokou kvalitou a efektivitou.

„Ambiciózní investiční plán České pošty potvrzuje neustálé úsilí společnosti poskytovat svým klientům vysoce kvalitní služby a zároveň držet krok se změnami, které přináší digitální hospodářství,“ konstatovala viceprezidentka Banka Lilyana Pavlova.

Modernizace České pošty podle ní podpoří inovace a konkurenceschopnost na Slovensku a také umožní digitalizaci a integraci domácích a mezinárodních dodavatelských řetězců, což je důležité pro upevnění a rozvoj jednotného evropského trhu.

„Jsme velmi hrdí, že Slovenská pošta uzavřela partnerství s Evropskou investiční bankou podpořila digitalizaci služeb České pošty.

S touto podporou můžeme investovat do digitalizace našich produktů a vnitřních procesů s cílem naplňovat dlouhodobou koncepci rozvoje České pošty v letech 2019 – 2025, „poznamenal při podpisu kontraktu předseda představenstva a generální ředitel České pošty Martin Ľupták.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom