Interiér ve znamení Vah

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Popravdě, dlouho jsem přemýšlela jaký styl by se hodil právě pro znamení Vah. Lidé narození v tomto období jsou řazeni mezi velmi pozitivní osobnosti, které jsou ovládány planetou Venuše.

Jako jediné znamení jsou vyjádřeny neživým objektem a celkový paradox je, že ačkoliv váhy se těžší rozhodují a dlouho zvažují, milují rovnováhu a harmonii.

Váhy jsou na základě šarmu, který dostali do vínku velmi oblíbené a rychle navazují kontakty s okolním světem. Slunce v tomto znamení je součástí jejich dobrého vystupování na veřejnosti.

Kromě toho, váhy mají dar slova, jsou velmi umělecky založené a jejich život se odehrává právě v přítomném okamžiku. Jsou velmi přátelské a mají rádi pořádek. Co se týče interiéru a stylu, preferují světelnost, menší dávku luxusu a umeleckosť. Pro váhy je proto jako stvořený právě umělecký styl Art Deco.

Styl, který dokonale vystihuje toto znamení vznikl v dvacátých letech minulého století. Viděli jste film The Great Gatsby? Pokud ano, pak určitě víte jaký styl mám na mysli. Art Deco je souhra klasiky, geometrie, luxusu a prostoru. Lety se však samozřejmě stylizoval a dnes již není nutné vlastnit obrazy od světoznámých autorů nebo designérské kousky se tisíce eur.

Tento styl se také přizpůsobil a dnes ho s oblibou používají designéři jako snadno dostupný a kombinovatelný. Aby ale art deco zůstal stále snadno identifikovatelný, prvky, které ho vystihnout zůstaly.

Nejzákladnějším prvkem je geometrie. V tomto smyslu to není tapeta na stěnu v trojúhelníkovém vzoru ale jde o elegantní linie nábytku. Představte si křeslo nebo sedačku, která má jemně zaoblené tvary.

To je přesně ono. Art Deco jako takový inspiruje designérů hotelů, protože právě díky němu dokáží vytvořit dojem obydleného a pohodlného prostředí s nádechem luxusu.

Váhy a jejich interiér
Důležitou součástí interiéru pro váhy je světelnost, jemné barvy a kvalitní nábytek. Stěny by proto měly být bílé, béžové nebo starorůžové. Pokud patříte k odvážnějším, sáhněte určitě po tapetě, která dokáže dokonale pozvednout váš příbytek. Pro Art deco se hodí tapety s geometrickým vzorem nebo retro nádechem jako zlaté květiny a podobně.

Jelikož tento styl je dost výrazný, designéři se shodli v tom, že ho netřeba velmi kombinovat a klidně postačí pokud jako hlavní složku zvolíte doplňky. Váhy milují umění takže v tomto problém určitě nebude. Kromě toho, preferují klasiku ve formě obrazů nebo fotografií. Art deco je hlavně dekorativní styl, to však neznamená přezdobený. Proto raději sáhněte po doplňcích, které jsou výrazné. Postačí jejich pár a navodí tu správnou atmosféru.

typické prvky
Abychom vám to zjednodušili, vybrala jsem pár prvků, které jsou pro váš interiér jako stvořené.

  • geometrické vzory na tapetách, textiliích nebo doplňcích
  • samet, hedvábí, satén
  • kovové lampy, sklo
  • nábytek s lesklým povrchem
  • bledé barvy kombinované s tmavou
- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom