Veselé Velikonoce s nápaditou a pestrou výzdobou

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Užít si nejen Velikonoce, ale jakékoli svátky v roce, by si měli lidé v každém věku. Díky svátkům máme příležitost vyzdobit si hezky dům či byt, zahradu, balkon, pergolu, altán, jednoduše vše, co máme kolem sebe. Hezká výzdoba pozvedne náladu mladým i letitým.

Co nesmíme opomenout

Víte, co patří k nejzákladnějším prvkům Velikonoční výzdoby? Vajíčka v mnoha jejich podobách. Vajíčko představuje zrození nového života. Velikonoční výzdoba bývá také bohatá na mláďátka, ať už ta z vajíček, což jsou kuřátka, housátka nebo káčátka, nebo zajíčky, kůzlátka, jehňátka a jiná.

Základním prvkem jsou i mašle. Stuhy, pentle dávají holky klukům za vyšlehání, vymrskání, a kluk, který má pak nejbarevnější a nejvíc nazdobený karabáč mašlemi, ten si jej může pyšně nosit i zasadit třeba k domu. Na mašle můžete pověsit perníčky, zdobená vajíčka, mini zvířátka z mnoha materiálů.

Ozdobte kouty, poličky i stoly vázami se květinami

K velikonoční výzdobě patří i jehnědy umístěné ve váze. Použít můžete jednoduchou krásnou porcelánovou bílou vázu, která dodá výzdobě na svátečnosti. V době, kdy už kvetou první jarní květiny, si jich pár můžete utrhnout do maličkých skleněných váz.

Ubrus nebo dečka jako od babičky

Ke krásným druhům dekorací bezesporu patří dečky. Krásné, přírodní, ať už bavlněné, lněné… Můžete na ně umístit ručně pletené ošatky plné vajíček, anebo nasazený oves a v něm posazená malá kuřátka.

Stůl můžete ozdobit i při klasickém stolování, při jídle, ať už půjde o snídani, oběd nebo večeři. Co třeba kovový košík, do něhož vložíte ovoce, stojánky na vajíčka uvařená nahniličko s jarními motivy, misky a hrníčky v přírodních barvách, nebo třeba dřevěné talíře, z nichž se vám bude příjemně jíst?

Užijte si Velikonoce s krásnou a veselou velikonoční výzdobou.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom