Kuchyně ve stylu provence? A proč ne!

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Zařizujete novou kuchyň, a přemýšlíte, v jakém stylu ji zařídíte? Na výběr máte ze spousty možností, od klasických dřevěných dvířek, až po extrémně lesklé materiály. Ty jsou nyní módní, ale spousta z nás má raději kuchyň, která je „hřejivější“ a vyzařuje teplo domova. Pro milovníky klasiky je vhodná kuchyň v provence stylu, uvidíte, že ani po letech nebude okoukaná. Víte, jak na to?

Kouzlo je v detailech

Provence znamená hřejivé kouzlo Francie, dřevěné bytové doplňky, jemné pastelové barvičky, vůni levandule a také odpovídající textilní doplňky, které mají něžný vzorek.

Provence styl se hodí i do chat a chaloupek, kde dřevěné kuchyňské náčiní, dřevěná prkénka a zajímavé dekorace vystavíte na poličkách, doplníte kytičkovanými závěsy a budete si připadat jako u babičky na prázdninách.

Nezapomeňte, že provence styl nedělá pouze nábytek, ale jeho kouzlo je v doplňcích. Nebojte se na okno v kuchyni vysadit bylinky: bazalku, levanduli, šalvěj, mátu, pažitku, petržel. Zapomeňte však na nevzhledné plastové květináče, ale raději si poříďte dřevěné květináče a truhlíky. Dřevěný dekor dodá vaší kuchyni ve stylu provence tolik potřebný pocit hřejivého domova.

Nebojte se dřeva a dřevěných bytových doplňků

Hledáte inspiraci? Podívejte se na nějaký starší francouzský film, kde po ránu v oblasti Provence svítí sluníčko, provoní políčka s levandulí, na stole nesmí chybět voňavá káva, čerstvě natrhané luční kvítí ve váze a opravdu vydatná snídaně.

Jaké barvy korespondují s provence stylem? Nábytek klidně může mít patinu, aby připomínal staré dobré časy, většinou je volen dřevěná, bílý, či světle šedý, velmi často jsou k vidění bledě modré, mátové, či odvážnější fialkové tóny na kuchyňských dvířkách. Nemáte-li odvahu investovat do barevné kuchyně, tyto barvy zvolte pro výmalbu – až vás začne nudit, snadno stěny přemalujete.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom