Jak se nejlépe připravit na příchod domácího mazlíčka

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Během koronavirové pandemie většina lidí zjistila, že jsou zkrátka a dobře sami. Najednou zatoužili po domácím mazlíčkovi, který by vyplňoval jejich volné chvilky a díky kterému by se prakticky nikdy sami necítili. A tak se rozhodli pro pořízení jednoho z nich. Zatímco někomu učaroval pes, jinému zase kočka a dalšímu had, akvarijní rybičky nebo ještěr, který by do domu vnesl zároveň i trochu útulnosti. Ať už to u vás vyhrálo jakékoli zvíře, jistě si pokládáte (nebo jste si pokládali) otázku, jak se na příchod nového člena rodiny nejlépe připravit.

Obydlí jako krok číslo jedna

Klíčem ke spokojenému životu daného tvora je především příprava adekvátního obydlí. A nezáleží tak úplně na tom, jestli se bude jednat o venkovní voliéru z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby nebo o prostorné terárium, v každém případě dbejte na preference daného zvířete. Zatímco větší ptačí společníci vyžadují prostoru vícero, akvarijní rybičky menších rozměrů zase tolik místa nevyžadují

Při výrobě nebo stavbě adekvátního obydlí proto berte v potaz hlavně to, co konkrétní vybraný druh ke svému životu potřebuje nejvíce.

Informujte se o budoucím společníkovi

Bezesporu nezapomeňte ani na jeden z důležitých bodů, a tím je informace o novém členu domácnosti. Vytvořit mu adekvátní obydlí k životu je sice skvělé, na druhou stranu to není dostačující, a to ani zdaleka. Zvířata, a to nezávisle na tom, jakého druhu či původu jsou, potřebují mnohem více než jen místo k přespání.

Každý chovatel musí vědět, co svým čtyřnohým parťákům musí nabídnout, aby se jim spokojeně žilo. Zeptejte se proto odborníků ve zverimexech, případně chovatelů daného tvora ve vašem okolí, který s ním už jisté zkušenosti má.

Nezapomínejte na péči o něj

Na základě zjištěných informací se nezapomeňte o svého parťáka dostatečně starat. Krmte ho tak, jak máte, také ho koupejte nebo omývejte, pokud to vyžaduje. A stejně tak mu dopřávejte tolik pozornosti, kolik vyžaduje.

V souvislosti s tím stojí za zmínku, že některá zvířata mohou být ke svým pánům trochu odměřená, na druhou stranu stačí chvilku vytrvat. I hadi si nakonec najdou cestu k vašemu srdci.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom