Letošní zima bez plísní? Jedině s odtahovým ventilátorem!

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Zima ještě vůbec nezačala, ale rohy a temná zákoutí v bytech a domech už začínají vlhnout a nepotrvá dlouho, kdy se objeví na zdech plíseň? Každoroční martyrium s likvidací nebezpečných plísní lze vyřešit jednou provždy. Řešením do malých bytů i rozlehlých domů je totiž odtahový ventilátor, který účinně zbaví interiér vysoké vlhkosti a vydýchaného vzduchu. Díky čistému vzduchu se navíc bude všem lépe dýchat a nebudou trpět na chronická onemocnění!

Nejen na WC a do koupelny

Houby a plísně vznikají v domácnostech vlivem zvýšené vlhkosti, která vzniká při běžném užívání bytové jednotky nebo domu kondenzací vody ze vzduchu. Většina lidí se domnívá, že ke kondenzaci páry dochází pouze v koupelně nebo na toaletě, ale dochází k tomuto jevu především při praní, sušení nebo běžném vaření. Z toho důvodu nestačí osadit odtahovým ventilátorem pouze toaletu nebo koupelnu, ale hodí se také do kuchyně, dílny nebo technického podlaží, kde nedochází k pravidelné výměně vzduchu za pomoci oken.

Jak se používá odtahový ventilátor

Odtahový ventilátor je zařízení určené k odsávání vzduchu z místnosti, ve které je nainstalované. Pro jednoduchou obsluhu jej lze osadit automatickými čidly, které spustí chod při detekci zvýšené vlhkosti hygrostatem nebo zápachu, což oceníte při koupání nebo přípravě pokrmů.

Světelnými čidly se osazují nejčastěji odtahové ventilátory v koupelně nebo na toaletě, kde dojde k odsátí vzduchu vždy po návštěvě. Všechny modely jsou současně vybaveny funkcí časového doběhu, běží tedy i určenou dobu po vypnutí.

Do novostaveb i panelákových bytů

Odtahové ventilátory se hodí nejen do novostaveb, ale také do panelákových bytů či činžovních domů. U těch se řeší vyvedení odvětrávání do stoupaček, aby se vlhkost z koupelny nebo kuchyně nešířila i do zbytku bytu. Všechny odtahové ventilátory se instalují do zdi nebo stropu, případně do sádrokartonu, a jsou v neutrálním bílém provedení.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom