Z jaké dřeviny si postavit dřevostavbu?

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Dřevostavby v poslední době nabírají na popularitě. Jestliže si také chcete nechat jednu postavit, pak vás určitě bude zajímat, jaké dřevo je pro tento účel nejlepší.

Chcete kvalitní, ale dostupné bydlení? Ideálním řešením pro vás může být dřevostavba. Tu postavíte už během třech měsíců, a ušetříte spoustu peněz. Jaký typ dřeviny ale vybrat, aby dokonale vyhovovala vašim požadavkům?

Smrk jako král

Nejběžněji se setkáte se smrkem. Jeho vlastnosti jsou totiž natolik dobré, že se používá přímo jako nosný trám. Výborně se s ním pracuje a je dostatečně tvrdý na to, aby udržel potřebnou váhu i po další desítky let. To ovšem nejsou jeho jediné výhody. Právě naopak. Díky jeho vzhledu by byla škoda používat ho jen jako nosný sloup nebo podpěru, kterou následně pokryjete.

Projekt dřevostavby na klíč, případně projekt patrové dřevostavby s ním proto počítá jako s designovým prvkem. Velice populární jsou pohledové panely. Ty slouží v podstatě jako alternativa k pohledovému betonu. Narozdíl od něj však působí mnohem útulnějším dojmem a dalo by se říct, že se jedná v podstatě o trend moderní doby. Dáte mu šanci?

A co další dřeviny?

Alternativou ke smrku bývá borovicové a modřínové dřevo. To se může pochlubit především vysokou odolností a hodí se proto především pro fasádní obklady a na místa, kde dřevo musí snášet velký tlak. Volba zůstává jen na vás. Pokud ale pouze chcete bydlet v útulném a dobře navrženém domově, můžete nechat veškerou práci na profesionálech. Od začátku až do konce.

Podívejte se na Dumonline.cz a projděte si širokou nabídku dřevostaveb. Vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat, a získejte kvalitní projekt prakticky zdarma. Jestliže se nemůžete rozhodnout, není nic jednoduššího, než využít průvodce výběrem. Tímto způsobem prakticky jen na pár kliknutí zjistíte, jaká ze staveb bude jako šitá na míru právě vám nebo vaší rodině.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom