Přestavba dětského pokoje: tipy a triky

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Plánujete přestavbu dětského pokoje a chcete mít jistotu, že vaše dítě bude mít v pokoji dostatek prostoru pro hraní i učení? Přinášíme vám několik tipů a triků, díky kterým se pokoj vašeho potomka přemění v ráj na zemi.

Vytvořte si plán nového dětského pokoje

Před tím, než začnete hýbat s nábytkem a natahovat nové koberce, si zahrajte na bytové designéry a vytvořte si plán. Ten nemusí splňovat zásady deskriptivní geometrie, ani být rýsován tužkou, důležité je, aby obsahoval správné rozměry. Nejenom místnosti, ale také nábytku, který chcete do dětského pokoje umístit. Je mnohem jednodušší kreslit si plány na papír než uprostřed stěhování nábytku z masivu zjistit, že jste si zapomněli přeměřit podlahu. Práci a vymýšlení celkového uspořádání vám usnadní nábytek na míru.


Dostatek světla zajistíte pořízením kvalitní stojací pokojové lampy.


Z papíru do reality

Trendem posledních let se stává rozdělení místnosti na zóny. Oddělíte tak dítěti prostor na odpočinek, zábavu a učení. Stůl na učení tedy neumisťujte vedle postele, pokud to není nezbytně nutné. A naopak prostor na hraní oddělte od zóny hrací. Teprve ve chvíli, až si budete novým uspořádáním jistí, vrhněte se do stěhování.

Jak vytvořit dětský pokoj na míru?

Abyste vytvořili dětský pokoj na míru, je nutné vzít v úvahu i názor dítěte. Poraďte se s ním o tom, jaké má rádo barvy, kde by chtělo mít postel, jaký koberec se mu líbí a jaké doplňky by si přálo. Možná že nepůjdou použít všechny jeho nápady, ale snažte se dělat kompromisy. Přeci jen bude vaše dítě trávit v pokoji spoustu času, proto je důležité, aby se mu v něm líbilo.

Při plánování dětského pokoje dvakrát měřte, jednou stěhujte. Poraďte se i se svou ratolestí a společně vytvořte pokoj, ve kterém se bude cítit příjemně. A při vybírání materiálů dávejte přednost těm přírodním, které mají dlouhou životnost.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom