Poslední rodinný domov Elvise Presleyho v Los Angeles se prodal za 41 milionů dolarů

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Král rock’n’rollu žil v tomto sídle začátkem 70. let a byl posledním domovem, který sdílel se svou manželkou Priscillou a jejich dcerou Lisou Marie před rozvodem. Noví majitelé jej však pravděpodobně přestávají.

Bývalé Elvisovej sídlo v Beverly Hills, hned vedle Sunset Boulevard, je jeho druhým nejslavnějším domem, hned po legendárním panství Graceland v Memphisu ve státě Tennessee. Leží co by kamenem dohodil od Playboy Mansion a bývalého domu Michaela Jacksona v Holba Hills a může se pochlubit sedmi ložnicemi a sedmi koupelnami. Nachází se na pozemku o rozloze 0,64 hektaru a je oknem do historie a do bohatého života, který si Elvis užíval před předčasnou smrtí v roce 1977.

Elvis žil v kostele počátkem 70. let a byl posledním domovem, který sdílel se svou manželkou Priscillou a jejich dcerou Lisou Marie předtím, než manželé v roce 1973 podali žádost o rozvod.

Tato nemovitost se nachází na krásném místě v Holmby Hills a nabízí neomezené možnosti. Dlouhá soukromá cesta vede až k motorovému kurtu a honosný domu v neo-tudorovské stylu s okny s olověnými mřížkami, impozantními oblouky a vysokou střechou. Nemovitost z 30-tých let se minulý týden prodala za 27,43 milionu dolarů spolu se sousedním pozemkem za dalších 12,76 milionu dolarů s poznámkou „příležitost pro vynikající rozvoj“. Podle zpráv dům koupili Ryan Hekmat a Jasmin Larian, majitelka oděvní značky Cult Gaia a dcera miliardáře, který založil společnost L.O.L. Surprise! dolls.

Od svého vzniku prošlo sídlo rozsáhlými renovacemi a transformacemi. Podle historických záznamů Presleyovci vlastnili hlavní budovu dříve, než přestavbou na faux-tudor, v té době vypadala spíš jako Novoanglickém koloniální zámeček, který naplánoval jeho původní architekt. Pár údajně strávil spoustu času při modernizaci kuchyně a koupelny na druhém patře, jakož i s instalací francouzských dveří do obývacího pokoje, aby zajistil propojení interiéru s exteriérem a umožnil přístup světla do obydlí. Na přilehlém pozemku je tradiční japonská zahrada s koi jezírkem.

Poslední a nejslavnější Elvisův dům Graceland, opulentní venkovské sídlo s čelním bílým sloupořadím v neokoloniálnom stylu zanechal po své smrti v roce 1977 své dceři Lise Marie. Dodnes ho udržovat v dobrém stavu. I když je od roku 1982 muzeem pro fanoušky, Lisa Marie říká, že ho stále považuje za svůj rodinný dům a občas v něm bydlí v částech, které nejsou otevřeny pro veřejnost.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom