Matrace a jejich rozměry aneb jak vybrat správně

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Matrace jsou základem kvalitního spánku – a výběr té správné může mít vliv na pohodlí. Vaše matrace by měla poskytovat podporu pro záda a klouby. Zároveň také tlumí tlakové body a podporuje správné narovnání páteře. Ale spánek na posteli, která je pro vás nevhodná, může způsobit bolesti a zdravotní problémy. Proto je třeba správně vybrat rozměr své matrace.

Matrace 140×200

První zádrhel při výběru matrace může nastat při správné volbě matrace. Zde musíte vzít v úvahu, zda spíte sami, jak moc se v noci natahujete, či co všechno s sebou v posteli večer máte. Pokud jste sami, bohatě vám vystačí matrace 140×200. Ta nabídne skvělý prostor pro převalování se, a navíc i další prostor pro množství polštářů či dek navíc. Popřípadě také nabídne prostor pro knihy, co si večer čtete či laptop.

Matrace 160×200

Na matraci byste rozhodně neměli šetřit, jelikož se jedná o investici do vašeho zdraví. Takže rozhodně nevybírejte pouze podle cenovky. Zároveň volte také prověřeného dodavatele. Matrace 160×200 poskytnou doslova královské spaní pro jednotlivce, nicméně jsou vhodné také pro pár, který nemá ve své ložnici dostatek prostoru pro velkou postel. Vaše páteř by měla při ležení být rovná a dostatečně podepřená. Proto byste měli dbát také na správnou tvrdost vaší nové matrace.

Matrace 180×200

Pokud máte manželskou postel, jistě víte, že její nejčastější rozměr je pro matrace 180×200. Ta umožňuje dostatek prostoru jak pro partnery, tak případně pro děti, které rády chodí ke svým rodičům spát, nebo se ráno přitulit. Pokud navíc zvolíte i správnou výšku matrace, čeká vás královské spaní. V tomto případě platí, že čím vyšší matrace, tím lepší opora celého těla pro spánek.

Výběr matrace byste neměli podcenit. Jde přeci o vaše zdraví.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom