Jak vybrat dekorační polštáře?

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Římský státník, řečník a filozof Marcus Tullius Cicero jednou řekl, že pan má krášlit dům, ne dům pána. Jakou jen pravdu měl tento jeden z nejvýznamnějších starých Římanů vůbec.

Ve smyslu této hluboké myšlenky se podíváme i na naši další téma, kterou jsou dekorační polštáře.

Tyto kousky lze považovat za jeden z nejvýraznějších doplňků v interiérovém designu. Možná se to nezdá, avšak výrazně přispívají k tomu, že z domu je najednou domů. Díky nim se v prostoru cítíme útulnější, hřejivější a příjemnější. Jak si ale vybrat ty správné? I když se hodí do každé místnosti, my se dnes zaměříme na ložnici – místo, kde máme načerpat nové síly, odpočinout si a úplně vypnout.

Proč mít dekorační polštáře v ložnici?
Odpověď je jednoduchá. Jak jsme již výše uvedli, dekorační polštáře pomáhají zútulnit a zkrášlit interiér. Jejich funkce však není pouze líbivé, plní i praktickou stránku. Podepřít si hlavu či záda je častokát přímo k nezaplacení. Kromě těchto základních atributů však pomáhají zabraňovat stereotypu, který nás čas od času při interiéru chytne. Dekorační polštáře jsou nenáročné, dají se snadno schovat a vyměnit za jiné. Jako mávnutím kouzelného proutku tak dosáhneme vždy (alespoň na oko) nový prostor.

Materiál dekoračních polštářů
V bytovém designu snad neexistuje jiný kousek, při kterém se dá využít celá škála materiálů. Vybrat si můžete z kůže, koženky, bavlny, kožešiny …

Kůže a koženka: Dekorační polštáře z tohoto materiálu se neobjevují v interiéru až tak často. Přitom působí tak výjimečně! Hodí se zejména do pánského a koloniálního stylu. Tam to však nekončí. Jsou obrovským akcentem iv minimalistickém, městském či dokonce glamour stylu. My jejich doporučujeme všemi deseti.

Bavlna: Pokud se nemůžete rozhodnout pro materiál dekoračních polštářů, vsaďte na bavlnu. Je to ověřená klasika, kterou nic nezkazíte, ale musíme také poznamenat, že tímto materiálem ani příliš neohromíte. Pokud tedy chcete zaujmout, při bavlně se musíte následně vyhrát se správně zvoleným vzorem nebo barvou, avšak o tom si povíme o pár řádků níže.

Hedvábí a samet: Něžný, luxusní a nadčasový. Místnosti díky dekoračním polštářem v tomto stylu vdechnete punc půvabu. Pozor! Nehodí se ke každému druhu nábytku. Zajímavě vypadají ve výrazných sytých barvách, kdy je lze zakomponovat do orientálního stylu. Naopak, v metalických odlescích najdou uplatnění při městském, glamour a ženském stylu.

Umělá kožešina: Najhrejivejší materiál, který si můžete vybrat pro své dekorační polštáře je jednoznačně umělá kožešina. Výborně pasuje do skandinávského stylu, glamour i vintage. Naše doporučení je ale sáhnout po tomto materiálu až v zimních měsících. Během horkého léta by působily jako pěst na oko.

vzor
Na výběr máme dnes z opravdu bohaté nabídky množství vzorů a nedá se říct, abyste sáhli pouze po jednom a konkrétním. I vzor dekoračních polštářů vychází z daného stylu, který jste si pro svůj interiér zvolili. Máme pro vás ale dobrou zprávu. Co se týče barevnosti a vzoru, právě při dekoračních polštářích máte prostor na experimentování. Pokud se vám nebudou líbit, jednoduše je vyměníte. Abychom vás ale nenechali ve štychu, nabízíme malou inspiraci:

Květy: vhodné jsou pro ženský interiér, venkovský a provensálský styl v bydlení.

Geometrické vzory: ať už budou pravidelně uspořádány nebo abstraktní, dodají punc rebelie a modernosti.

Jednobarevné: hodí se do každého interiéru a v jejich případě rozhoduje materiál a barva. Vyniknou však v industriálním stylu, který mohou výraznou barvou osvěžit.

Kárované: zřejmě každému jako první napadne káro s červenou barvou. Drsná kanadská zima, venkov a mužský interiér jsou směr, kterým byste se měli ubírat.

Tečky a abstrakt: hravé, dynamické a moderní. Oživí každý interiér a v kontrastní barvě upoutají okamžitě pozornost.

Nebojte se kombinovat vzory a barvy dekoračních polštářů. Pamatujte ale, že všechno s mírou. Hravé tečky se hodí i s geometrickým vzorem. Ten správný nápis na polštářích doladíte bez problémů i k ostatním vzorem. Zvířecí motivy však přenechte do dětského pokoje no a ke květinovému vzoru stačí dodat už jen ty jednobarevné.

Kolik polštářů se hodí do ložnice?
Jednou, dva, tři …? Správný počet neexistuje. Vše záleží na velikosti místnosti, ostatního nábytku a doplňků. Pokud chcete aby vaše postel vypadala jako z luxusního hotelu, tak na posteli by kromě klasických dvou velkých polštářů měly být další tři klasického tvaru. Jiným a také správným variantou jsou dva kulaté nebo ty válcovitého tvaru. Myslete však na to, že kolik polštářů si na postel dáte, tolik je budete muset každý večer odklízet a ráno opět na postel ukládat. Dekorační polštáře v ložnici se však dají využít i na relaxační křeslo jako příjemná opěrka na záda a dekorace.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom