Tapety? Nová šance pro váš domov!

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Risknout v téhle době nákladnou rekonstrukci? Peněz není nazbyt vlivem inflace i cen, které rostou do nebeských výšin, a sehnat dneska řemeslníka je takřka nemožné, ale jak tedy dát domovu nový vzhled? Jednoznačně skvělou volbou jsou tapety, které v posledních letech zažívají neskutečný comeback. Tapety využívají i designoví návrháři a není tedy od věci nechat se inspirovat jejich tipy na využití tohoto bytového prvku.

1. Kreativita za pár korun

Jak zásadně změnit interiér bez nutnosti velkých investic? Tapety jsou jasnou volbou, existují v papírové, vinylové i vliesové variantě a dají se velmi snadno instalovat. Existuje nadto mnoho kreativních vzorů, motivů a nadčasových ornamentů, které dokáží oživit domácnost snadno a ve velmi krátké době.

2. Pro všechny interiéry

Polep stěn se hodí do místností v rodinných domech, ale je úžasným řešením i pro činžovní nebo panelákové byty. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak otevřít prostor a opticky zvětšit pokoj. Vhodné je použití geometrických tvarů a vzorů, typy jako New Wall, Adelaide nebo Life s využitím perspektivy k rozšíření prostoru nadto pořídíte výhodně zde.

3. Pro skrytí nedostatků

Vymalovat nebo použít raději tapety? Výhodou polepů je možnost skrytí určitých nerovností nebo nedokonalostí na zdích, typicky se jedná o spáry mezi panely, které lze pod tapetami schovat.

4. Včlenění designového prvku

Jak povýšit interiér doslova za pár korun? Tipem designérů je zvýraznění jedné stěny pomoci pestře barevné nebo vzorované tapety, zatímco ostatní zdi zůstanou čistě bílé nebo v jemných odstínech šedé, béžové nebo žluté. Vhodné je použít tapetu na zeď za čelem postele, za televizí nebo za knihovnou. Velmi populární je polepit pohledovou zeď proti vstupním dveřím nebo zeď, která bývá rozdělená dveřmi nebo výklenky.

5. Na nábytek i do rámečku

Tapety se ponejvíce používají na polepení stěn, ale je možné je použít i kreativněji a oblepit jimi starý nábytek, který dostane zcela nový vzhled. Velmi zajímavé je použít různé kousky tapet jako mozaiku, koláž nebo je zarámovat a pověsit namísto obrazů.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom