Budete překvapené, co o vás může prozradit váš oblíbený květ

- Reklama -zeny
- Reklama -i60

Květiny a ženský svět tvoří od nepaměti nerozdělitelnou dvojici. Volba oblíbené květiny však o vás může prozradit víc, než si možná myslíte.

Známá newyorská odbornice na floristiku Meredith Waga Perez se nedávno se světem podělila o charakteristiky, které o vás napoví vaše florální preference. Najdete se v nich?

růže
Velké procento žen patří k milovnicím růží, ale mnohem méně je označuje za svůj zcela nejoblíbenější květ. Patříte k nim? V tom případě jste pravděpodobně dobrodružný typ, který miluje cestování, nové zážitky a poznávání různých kultur v jejich autentické podobě. Stejně jako růže nikdy nevyjdou z módy, ani vy nikdy neztrácíte svůj vlastní styl. Spojení šampaňského a párty nikdy neodmítnete.

pivoňka
Její módním ekvivalentem je šatník plný kousků, které naplno projevují ženskost. Milovnice pivoňky jsou květy obvykle doslova posedlé – buď jste už měli, nebo sníte o dokonalé svatbě, jejíž královskou korunkou bude právě sofistikovaná a promyšlená květinová výzdoba. Jelikož pivoňky se pěstují v různých částech světa, kdekoliv přijedete, cítíte se pohodlně a (téměř) jako doma.

Magnólia
Je o ní známo, že kvete pouze jeden měsíc v roce – v květnu. Žena, která ji označí za svůj oblíbený květ, je s velkou pravděpodobností půvabná, trochu tajemná a ponechává si od všeho mírný odstup.

šeřík
Máte slabost pro historii, starožitnosti a ve vašem šatníku mají jasnou převahu romantické kousky. Nevadí vám zima, konec konců, šeříky se v průběhu tohoto ročního období dovážejí z Holandska.

karafiát
Intelektuální a přemýšlivá – to je charakteristika, která vás podle odbornice na květiny vystihuje v případě, že je vaší oblíbenou květinou karafiát. Máte talent na cizí jazyky a vášeň pro duchaplné, ba až filozofické debaty. Itálie či Řecko, kolébky evropské civilizace a velkých filozofů, jsou pro vás ideální turistické destinace.

hortenzie
Stejně jako barva květů této rostliny, i vaše nálada závisí do značné míry na ročním období, přičemž vaším nejoblíbenějším je léto. Jste důsledná a konzervativní pokud jde o vztahy, práci, majetek či prostředí. Víte však, že relax je pro život důležitý, a dopřejete si ho plnými doušky.

Gladiola
Jste temperamentní a ohnivá – přesně jako tento květ. Vzrušení je vaším palivem, neustále potřebujete zkoušet něco nového a bez dobrodružství si svůj život neumíte představit.

tulipán
Váš šatník, chutě či přístup k životu jsou stejně pestré jako barevná paleta tulipánů. Je tu šance, že máte ráda pastelové barvy a vždy se na svět díváte spíše optimistickými očima. Vždy přemýšlíte dopředu.

- Reklama -i60

Rady a Návody

- Reklama -pr clanky

Redakční výběr

- Komerční sdělení -ekonom